Dulap de congelare șoc Primax BT-P101 este destinat producției profesionale de cofetărie și brutărie. Capacitatea de până la 10 tăvi 600x400 mm asigură productivitate ridicată. Modelul este echipat cu ecran tactil de 5", Wi‑Fi, Bluetooth și programe personalizabile. Este potrivit pentru răcirea și congelarea produselor de patiserie, deserturilor, cremelor și semipreparatelor. Soluția permite optimizarea proceselor de producție și menținerea calității constante a produselor.
| Specificații | |
| Agent frigorific | R290 |
| Capacitate | 10 х 600х400 mm |
| Clasa de climă | 5 |
| Frecvența | 50 Hz |
| Izolație | 60 mm |
| Mărimi | 820x825x1540 mm |
| Producător | Primax |
| Productivitate | la +3°C: 36 kg; la -18°C: 25 kg |
| Putere | 2,726 kW |
| Răcire | ventilatoare de înaltă presiune |
| Țara de origine | Italia |
| Tensiune | 230 V |
| Tip de control | electronic cu ecran tactil |
| Echipare | sondă conică |
| Particularități | răcire rapidă (modurile SOFT și HARD), congelare rapidă / șoc (modurile SOFT și HARD), dezghețare manuală. 40 de programe personalizabile: dezghețare, igienizarea peștelui, întărirea înghețatei și 6 rețete presetate: carne roșie, carne albă, fructe de mare, budincă, lasagna, legume |
| Material | oțel inoxidabil AISI 304 cu finisaj exterior Scotch-Brite |
Etichete: Primax, шкаф шоковой заморозки, шоковая заморозка, Dulap de congelare șoc, congelare rapidă, HoReCa, BT-P101, BC_BT_10T_P001, 10 х 600х400 мм, R290, кондитерское производство, patiserie







