Primax BT-P051 Pastry Line a fost dezvoltat special pentru laboratoare de cofetărie și brutării. Modelul este proiectat pentru tăvi 600x400 mm și este potrivit pentru răcirea deserturilor, produselor de patiserie, cremelor și semipreparatelor. Sunt disponibile cicluri de răcire rapidă și congelare rapidă, precum și programe speciale pentru producția pastry. Utilizarea echipamentului ajută la păstrarea structurii produselor și la creșterea stabilității proceselor tehnologice.
| Specificații | |
| Agent frigorific | R290 |
| Capacitate | 5 х 600х400 mm |
| Clasa de climă | 5 |
| Frecvența | 50 Hz |
| Izolație | 60 mm |
| Mărimi | 820x825x790 mm |
| Producător | Primax |
| Productivitate | la +3°C: 18 kg; la -18°C: 12 kg |
| Putere | 1,373 kW |
| Răcire | ventilatoare de înaltă presiune |
| Țara de origine | Italia |
| Tensiune | 230 V |
| Tip de control | electronic cu ecran tactil |
| Echipare | sondă conică |
| Particularități | răcire rapidă (modurile SOFT și HARD), congelare rapidă / șoc (modurile SOFT și HARD), dezghețare manuală. 40 de programe personalizabile: dezghețare, igienizarea peștelui, întărirea înghețatei și 6 rețete presetate: carne roșie, carne albă, fructe de mare, budincă, lasagna, legume |
| Material | oțel inoxidabil AISI 304 cu finisaj exterior Scotch-Brite |
Etichete: Primax, шкаф шоковой заморозки, шоковая заморозка, Dulap de congelare șoc, congelare rapidă, HoReCa, BT-P051, BC_BT_5T_P001, 5 х 600х400 мм, R290, кондитерское производство, patiserie






