Proiectat cu prioritate pentru igienă
Fiecare ciclu de producere a gheții utilizează apă proaspătă
Ciclu automat de clătire
Sistem Closed Cell pentru gheață compactă, dură și perfect formată
Circuit de apă închis pentru protecție împotriva contaminării
Acces extern facil la panoul de control
Funcție de igienizare UV-C, care dezinfectează aerul și apa
Pompă internă de evacuare inclusă
Pompă de apă magnetică DC cu viteză variabilă, fără cuplare directă, prevenind scurgerile
Filtru de aer ușor de curățat
Garnitură de ușă detașabilă
Ansamblu tavă de apă ușor de demontat
Echivalent CO₂: 0,21 kg
Picioare opționale: 90–125 mm
| Specificații | |
| Agent frigorific | R290 0,07 kg |
| Capacitate | 15 kg |
| Frecvența | 50 Hz |
| Greutate | 44 kg |
| Mărime | cubului de gheata: 28x28x32 mm |
| Mărimi | 735 × 570 × 864 mm |
| Producător | Hoshizaki, Japonia |
| Producția de gheață pe 24 de ore | până la 47 kg |
| Putere | 0,71 kW |
| Tensiune | 220 - 240 V |
Etichete: Generator de gheata cu pompa drenaj si UVC, IM-45CPE-E, Hoshizaki, IM-45CPE-E, Mașini de gheață, Льдогенератор



